Historia naszego klubu rozpoczęła się w roku 2012, wówczas zrodził się pomysł na otwarcie pierwszego klubu CrossFitowego w Wielkopolsce (i jednego z pierwszych w Polsce) ponieważ niewiele osób jeszcze wiedziało czym tak naprawdę jest CrossFit, a my chcieliśmy to zmienić.
Latem 2012 zaczęliśmy prowadzić pierwsze treningi otwarte dla wszystkich nad jeziorem Malta, jednocześnie remontując i przygotowując naszą halę przy ulicy Budziszyńskiej. Grono sympatyków regularnie się powiększało i coraz więcej osób nie mogło doczekać się otwarcia, które miało miejsce 25 marca 2013 roku.
Jeszcze w tym samym roku udało nam się zorganizować pierwsze duże ogólnopolskie zawody CrossFitowe – Rodeo, które od tego czasu, wciąż cyklicznie się u nas odbywają.

Klub systematycznie rósł w siłę – przybywało coraz więcej sympatyków CrossFitu, do załogi dołączyli nowi trenerzy i pojawiało się coraz więcej sprzętu.

W roku 2015 założyliśmy klub podnoszenia ciężarów RCF Poznań, a w roku 2016 powiększyliśmy się o kolejną halę, mogąc pochwalić się największą powierzchnią i stając się największym klubem CrossFitowym w Polsce.

Regularnie się rozwijamy, nasza społeczność CrossFitowa rośnie i odnosi coraz większe sukcesy zarówno na polu zawodniczym jak i prywatnym. Naszym celem jest stale się rozwijać, tak aby ludzie, którzy u nas trenują stawali się coraz lepsi i osiągali coraz więcej.

historia

Zobacz ostatnie newsy

Blog