Donata Janiszewska

Trener

Przez kontrolę ciała, kontrolę oddechu, do kontroli umysłu…
Jogą zajmuję się od 2001 roku doświadczając dobrodziejstwa jej różnych metod. Swoją praktykę rozpoczęłam od metody Iyengara, co dało mi wiedzę na temat świadomej i uważnej pracy w asanach. Później ćwiczyłam Ashtanga jogę, która pozwoliła mi znaleźć w praktyce siłę i wzmocnienie centrum. W ostatnich latach Sivananda joga jest moim sposobem na czerpanie lekkości i radości z bycia na ścieżce jogi. Oddech i koncentracja, siła i elastyczność, poszukiwanie równowagi na macie, ale i w codziennym życiu.

Uczę tego, co praktykuję, integrując różne podejścia w zależności od potrzeb ćwiczących. Staram się pozostawać w ciągłym procesie samorozwoju, odkrywaniu i poszukiwaniu harmonii, bycia tu i teraz. Poszerzam swoją wiedzę na warsztatach pogłębionej praktyki jogi w Polsce oraz w Indiach.
Moje motto: Once you commit yourself to change the possibilities seem to be endless.

donata janiszewska

Pasje

Podróżować to żyć.

Poza matą spędzam swój czas albo w kuchni, albo w podróży. Moje dokonania kulinarne koncentruję wokół kuchni wegańskiej i bezglutenowej. Jeśli chodzi o kierunki podróży najczęściej wybieram Azję: niesamowite Indie, uśmiechnięta Tajlandia, w najbliższych planach inspirująca Japonia. Z zachwytem wspominam tour po West Coast, ponad 6 tys. km i przyroda, która na długo zapisuje się w pamięci.

Wykształcenie

Intelekt może doprowadzić nas do drzwi, ale nie zabierze nas do środka domu.
Psycholog i arteterapeuta, filolog polski, certyfikowany nauczyciel jogi, instruktor pilates, masażysta tajski (tzw. joga dla leniwych, uprawnienia zdobyte w Tajlandii).

Zobacz ostatnie newsy

Blog