Wojciech Burakowski

Fizjoterapeuta

Interesuję się funkcjonowaniem ludzkiego ciała w ruchu, wszelkimi ograniczeniami hamującymi prawidłowe wykonywanie ćwiczeń oraz zmianami przeciążeniowymi mięśni i stawów. Staram się holistycznie patrzeć na podopiecznych i pomagać im w osiąganiu zdrowia przy uwzględnieniu wszystkich czynników warunkujących jego jakość.
Ukończyłem poznańską Akademię Wychowania Fizycznego na kierunkach Fizjoterapia, Wychowanie Fizyczne oraz Sport. Aktualnie jestem studentem Akademii Osteopatii w Poznaniu. Ponadto bezustannie poszerzam swoją wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii człowieka oraz szkolę się w kierunku terapii tkanek miękkich i terapii manualnej stawów.
W swojej pracy staram się znajdować przyczyny powstających problemów bólowych i korygować niekorzystne ustawienie i pracę ciała w treningu, czy życiu codziennym. Skupiam się na odzyskiwaniu i utrzymywaniu prawidłowego zakresu ruchu w stawach poprzez stosowanie manualnych technik rozluźniania mięśniowo-powięziowego oraz ćwiczeń siłowych i rozciągających.
Swój warsztat pracy opieram na umiejętnościach zdobytych podczas odbywania studiów, seminariów i warsztatów organizowanych w Polsce, Grecji, Niemczech i we Włoszech. Poza tym w pracy pomagają mi doświadczenia zbierane przez lata treningu ogólnorozwojowego, siłowego, biegowego, pływania, gimnastyki oraz karate.
Jestem zwolennikiem ogólnego rozwoju i uważam, że prawidłowo prowadzony ruch jest środkiem pozwalającym odzyskiwać i kształtować sprawność, jest czynnikiem warunkującym ogólnie pojęte zdrowie i przyczynia się poprawie jakości życia.

Facebook: https://www.facebook.com/fizjoterapeutaburakowski/

Zobacz ostatnie newsy

Blog