Kalistenika

Nauka, gibkość, szybkość.

Kalistenika z definicji to ćwiczenia ruchowe, zapewniające prawidłową postawę i proporcjonalną sylwetkę. Rodzaj wysiłku fizycznego, który daje mocne fundamenty do każdej innej formy ruchu czy dyscypliny sportu. W ćwiczeniach gimnastycznych naśladujemy podstawowe wzorce i funkcje ruchowe, których zadaniem jest kształtowanie harmonijnego rozwoju fizycznego człowieka.

Kalistenika przede wszystkim rozwija układ ruchowy i nerwowy jego: koordynację i gibkość, szybkość i zwinność, wytrzymałość i siłę w rezultacie dając niesamowitą świadomość własnego ciała kluczowego elementu w życiu i sporcie tzw. „kontrolowany luz”.
Aby wykonywać ćwiczenia gimnastyczne nie trzeba od razu brać się za gimnastykę sportową czy akrobatykę, które są trudniejszą formą tej aktywności fizycznej. Można sięgnąć po najbardziej podstawowe ćwiczenia fizyczne z zakresu np. korektywy.
Nie musimy znać definicji gimnastyki, aby po prostu zacząć ją praktykować – nawet w domu! Ćwiczenia gimnastyczne są prostsze niż Ci się wydaje!

gymnastics

Zobacz ostatnie newsy

Blog